menu
person
img
9 травня 2016 року  обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова взяла участь у фестивалі «Дякуємо за життя!», присвяченому святкуванню Дня Перемоги на Фестивальному причалі Дніпропетровська.
Об`єднуючим центром експозиції став стенд з величезним маком, створеним нашими майстринями, з написом «Дякуємо за життя!»
Бібліотека представила виставку-інталяцію, яка складалася із двох частин : «Неповторний реквієм солдату» – до Дня пам’яті і примирення та «Яке це щастя – жити без війни» – до Дня Перемоги, на стелажах розмістилися найновіші дослідження про участь України у Другій світовій війні, збірки віршів і пісень воєнної пори, інформація про жертви та втрати країн, що брали участь у воєнних діях, в тому числі і України.
Щоб відтворити атмосферу того часу, було напнуто намет, в якому розмістилися світлини солдат під час бою, передрук газети «Комсомольская правда», що вийшла 9 травня 1945 року з повідомленням про капітуляцію нацистської Німеччини; на дерев`яному ящику та у дерев`яній валізі лежали справжній офіцерський планшет і кобура, що пройшли зі своїм господарем через горнило війни, стояла склянка та миска, з яких, можливо, хтось із воїнів пив і їв у хвилини перепочинку.
Але справжньою популярністю у перехожих користувалася лялька у зріст людини, одягнена у форму санінструктора, на ній, до речі, була справжня офіцерська гімнастерка і пілотка, що пройшли всю війну, тому – уся у пропалених дірочках, ретельно залатаних уже після війни. Кожний перехожий зупинявся, побачивши нашу «медичну сестричку Галю» , і вважав за потрібне сфотографуватися з нею напам`ять. Особливо раділи хлопчаки, яким надали можливість позувати із справжніми планшетом і кобурою.
Поруч із виставкою розташувалися наші бібліотечні майстрині, які для усіх бажаючих, а їх виявилося чимало, провели майстер-клас «Квітка пам`яті – мак».
Також бібліотека познайомила перехожих з роботами переможців обласного літературного конкурсу «Герої моєї Вітчизни», які з інтересом гортали роботи юних літераторів і раділи, що в нашій країні зростає талановита молодь.
А ми, бібліотекарі, вкотре переконалися в тому, що бібліотека може стати центром патріотичного виховання, розвитку творчих здібностей молодого покоління, небайдужого до славної історії держави та свого народу.
Свято відбулося! І ніщо не надає стільки снаги, як добре виконана робота, корисна і цікава мешканцям і гостям нашого міста.
                                                                                          
Валентина  Білявська