menu
person
img
До Тижня молодіжної книги для юних шанувальників творчості Джоан Роулінг, що мешкають у транзитному містечку для ВПО, весело та цікаво пройшла інтерактивна гра «Гаррі Поттер – дитина, яка причарувала весь світ».
Бібліотекар Наталія Тунієва підготувала для дітей цілий ряд творчих  завдань за мотивами книг про Гаррі Поттера.
Спочатку всі присутні згадали найбільш яскраві моменти з життя улюбленого персонажа, які їм запам'яталися під час читання. Таким чином діти налаштувалися на «чарівний», «таємничий» лад.
А потім почалося найцікавіше!
«Чарівний капелюх, що промовляє» шляхом жеребкування поділив усіх учасників інтерактивної гри на дві команди, які були названі на честь двох шкіл – «Гріффіндор» та «Когтевран».
Першим завданням для обох команд стала гра «Квіддіч» (улюблена гра юних чарівників з «Гаррі Поттера»), де учасники демонстрували спритність та влучність під час вкидання у коло снітча (це така «чарівна» кулька). А це було непросто, тому що спробам гравців протистояли «лупильники» – ними стали кілька членів з обох команд, завданням яких було всіляко заважати суперникам за допомогою великих м'яких пуфів, якими вони увесь цей час відчайдушно «лупили». Велика та світла ігрова зала миттєво наповнилася веселими вигуками та дитячим сміхом.
Другий конкурс мав назву «Вибір патронуса». Патронус – це тварина, яку кожен юний чарівник у книжках Джоан Роулінг обирав собі як «друга» та «покровителя» на все життя. Члени обох команд отримали карточки з малюнками різних тварин, і кожний учасник конкурсу мав не просто обрати когось з них, а й зобразити свого обранця у пантомімі, щоб інші учасники гри вгадали, хто б це міг бути. На додачу треба було взяти участь у «захисті» свого патронуса, тобто розповісти, чому саме його ти обрав для себе.
А надалі було ще цікавіше! Третій конкурс називався «Мумія боггарта». Боггарт – це, за книгами Дж. Роулінг, уособлення людських жахів, привід, який змінює свою форму та стає тим, кого на даний момент людина боїться найбільше за усе. Але боггарта (тобто, власний жах) можна перемогти й знищити. Для цього з нього робили мумію або сміялися над ним. Отже, учасники обох команд показали своє вміння позбуватися жахів. Вони майстерно перетворили своїх «боггартів» на «мумії» за допомогою… звичайного паперу, причому робили це на швидкість під дружне уболівання та сміх. Конкурс вийшов дуже позитивний та веселий!
Як звісно, юні учні «замку Хогвартс» з книг Джоан Роулінг мали піклуватися про чарівних «свійських тварин». Тому у наступному конкурсі учасники обох команд мали намалювати фантастичну тварину, якої не існує в природі, дати їй назву та розповісти, що це за тварина, який в неї вигляд, характер, що вона їсть, чим може бути небезпечна. Цей конкурс виявився найскладнішим, але й з ним юні «чарівники» впоралися досить вдало.
На завершення інтерактивної гри на дітей очікувала нагорода – чарівне «золото гномів» (в його ролі перебували шоколадні «медальки») з банку «Грінготт». Як і в книгах про Гаррі Поттера, де «золото гномів» через деякий час само знищувалося, це «золото» теж було швидко знищене, бо воно виявилося дуже смачним та солодким!
Від «чаклунства» залишилися добрі спогади та багато позитивних емоцій. До нових зустрічей зі світом фантазії та мрій – з чарівним світом книг!
                                            Автор: methodist