Субота, 21.07.2018, 04:23
Меню сайту
UARATING
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Онлайн-вікторина
онлайн-довідка
Правова допомога
Пошук
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Календар Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Ми в соцмережах
Ми у Твіттері
Наші блоги


Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді
ім. М. Свєтлова.

Цифри та факти
 
4 лютого 1970 року Дніпропетровська міська бібліотека для юнацтва відкрила двері для читачів.
Першим директором бібліотеки стала Любов Тимофіївна Расторгуєва.
Присвоєння у 1970 році бібліотеці імені М.Свєтлова – нашого поета-земляка - стало новою сторінкою її історії.
У 1972 році обком комсомолу включив бібліотеку в екскурсійний маршрут туристичного бюро «Супутник».
У 1972 – 1978 рр. бібліотеку очолювала Карамушко Людмила Іванівна, ветеран Великої Вітчизняної війни, яка пройшла по фронтовим дорогам від 1941 до 1945 року.
У 1975 році бібліотека стала переможцем республіканського конкурсу-огляду культурно-освітніх установ за роботу по патріотичному вихованню молоді.
У 1976 р. їй присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи».
Наприкінці 70-х років почали створюватися юнацькі структурні підрозділи в централізованих бібліотечних системах країни. Очолила цю роботу в Дніпропетровській області наша бібліотека, яку було реорганізовано в обласну бібліотеку для юнацтва в січні 1977 р. на підставі рішення обласної Ради депутатів трудящих від 13 січня 1977 року.
З 1978 по 1983 рік роботу бібліотеки очолювала Шмакова Віра Миколаївна. В цей час формувалась мережа юнацьких структурних підрозділів області.
З 1983 року по 2001 рік бібліотеку очолювала Рудик Алла Андріївна, якій у 1990 р. було присвоєно звання Заслуженого працівника культури Української РСР.
На базі бібліотеки від 1984 року розпочав роботу клуб друзів поезії М.Свєтлова.
Наприкінці 1980-х років бібліотека звертається до діалогових форм популяризації літератури, більш ефективних в роботі з юнацтвом: диспутів, конкурсів ерудитів, зустрічей за «круглим столом».
У 1989 році бібліотека брала участь у виставці досягнень народного господарства України, за що одержала Диплом третього ступеня.
У 1990 році починає виходити щоквартально поточний бібліографічний покажчик «Молодь у сучасному суспільстві».
У 1991 році клуб шанувальників поезії «Свєтловець» змінив свою спрямованість на клуб авторів-початківців.
У 1992 році бібліотека стала обласною бібліотекою для молоді ім.М.Свєтлова.
У 1992 році розпочалась робота по створенню електронної бази даних на статті із періодичних видань з питань історії України, народознавства та українського літературознавства. Завдяки можливостям комп’ютерної техніки розширилась видавнича діяльність бібліотеки.
На відродження українського народного мистецтва було спрямовано діяльність клубу «Чарівниця». На його засіданнях члени клубу оволодівали мистецтвом вишивання, плетіння, розпису крашанок та ін.
У 1990-ті роки бібліотекою проводились обласні семінари для бібліотекарів, відповідальних за роботу з юнацтвом. В бібліотеці працював клуб творчої молоді «Гармонія». Відбувались зустрічі з молодими митцями області, місцевими письменниками, проводились дискусії про роль і місце мистецтва у вихованні національної свідомості громадян України, фольклорні, обрядові свята.
З 2001 року бібліотеку очолила Матюхіна Ольга Леонідівна.
Сьогодні бібліотека є осередком духовного, творчого спілкування юнаків та дівчат, інформаційним центром з питань державної молодіжної політики, освіти, професійної орієнтації, правового захисту, здорового способу життя та розвитку творчого потенціалу молоді.
І якщо під час заснування бібліотека мала 2 відділи: міського абонементу та читального залу, то зараз працюють на задоволення потреб молодих користувачів 9 відділів:
- комплектування і обробки літератури;
- зберігання книжкових фондів;
- міського абонементу;
- читального залу;
- мистецтв;
- інформаційно-бібліографічний;
- методико-соціологічної роботи та сприяння соціалізації молоді;
- сектор репрографії та автоматизації бібліотечних процесів;
- відділ матеріально-технічного постачання.
З метою удосконалення та розширення інформаційного обслуговування користувачів і сприянню адаптації молодої людини в сучасних, досить складних умовах життя, в обласній бібліотеці для молоді ім.М.Свєтлова створено Молодіжний Інформаційний Центр (МІЦ).
Роботу над створенням МІЦу було розпочато ще в 2002 році. Над його створенням працювали Лєбєдєва Л.М. та Боярунець В.О.
З 2003 року розпочата робота по створенню електронного каталогу на книги та нотні видання.
У 2004 році МІЦ розпочав повнокровну діяльність по інформаційному забезпеченню запитів користувачів.
У 2005 році спільними зусиллями бібліотеки та Партії зелених України розпочав роботу інформаційно-довідковий центр з питань екології.
У бібліотеці працюють клуби та творчі об’єднання за інтересами:
  • правовий клуб «Феміда»,
  • школа здорового способу життя «Щоб послала доля сотню літ здоров’я»,
  • творчий салон «Рандеву»,
  • жіночий клуб «Роксолана»,
  • арт-студія «Щастя у подарунок»,
  • літературний клуб «Слово»,
  • обласне літературне об'єднання ім. П. Кононенко.
У зв'язку з анексією Крима Російською Федерацією та проведенням Україною антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, з 2014 року в роботі бібліотеки з'явилося два нових напрямки діяльності. Це допомога у соціальній реабілітації воїнів АТО та інформаційно-консультаційна підтримка  внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської області. Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова активно допомагає цім категоріям наших співвітчизників.
У 2014 році був створений сайт Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова (http://obm.ucoz.ua), на сторінках якого також розміщено актуальну соціально-правову інформацію для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.
У 2015 році з метою полегшення інтеграції внутрішньо переміщених осіб до життя у Дніпропетровщині створюється Клуб бібліотерапевтичної підтримки «Жити разом».
Швидко розвиваються партнерські зв'язки бібліотеки з органами місцевого самоврядування та різноманітними громадськими організаціями.
Сьогодні Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова позиціонує себе у першу чергу як центр інформаційно-консультативної підтримки та сприяння соціалізації молоді Дніпропетровщини, відкритий простір для творчого розвитку та самореалізації для всіх бажаючих.