menu
person
img
Школа ютубера  «Створити відео? Легко!»
 
Клуб бібліотерапевтичної підтримки «Жити разом!» продовжує допомагати мешканцям транзитного містечка для ВПО у нелегкій, але цікавій справі оволодіння сучасними комп'ютерними технологіями. 25 вересня 2016 року на території містечка було проведене заняття Школи ютубера «Створити відео? Легко!»
Під час заняття юні «комп'ютерні генії» познайомилися з самим поняттям «ютубер», разом з ведучою Оленою Дудченко з'ясували, хто такий справжній ютубер та чим він займається.
Виявляється, бути ютубером (або відеоблогером) не тільки дуже цікаво та престижно, а й навіть може бути матеріально вигідно, тому що є можливість заробити гроші, долучившись до різноманітних партнерських програм! Але таку можливість потрібно ще вміло реалізувати! Як же зробити таке на практиці? Саме над цим ми й розмірковували разом.
З'ясувалося, що відповідь на це питання можна отримати двома шляхами.
Перший шлях – самостійно намагатися набути власного досвіду, але це важко та довго, а найнеприємніше полягає у багатьох прикрощах і помилках, з якими ми обов'язково будемо стикатися. Тому цей шлях для нас неприйнятний.
Другий шлях здається набагато легшим. Адже сьогодні в Інтернеті є сила-силенна різноманітних відеоуроків саме з цієї теми: як заробляти на переглядах відеороликів. Так чого ж вам іще потрібно? Сідайте та дивіться! Але так здається тільки на перший погляд, бо тут теж багато «підводних каменів».  По-перше, багато з цих відеоуроків – низькоякісні за рівнем подачі матеріалу. По-друге, вони формують уривчасте, неповне та невпорядковане уявлення про сам процес відеоблогінгу, тобто можна витратити дуже багато часу, але так майже нічого й не навчитися. А по-третє, деякі з відеоуроків містять критично помилкову інформацію, застосування якої на практиці може призвести навіть до повного краху вашого каналу на відеохостингу! Як же уникнути всіх цих загроз?
Вочевидь, тут потрібні особливі вміння працювати з інформацією: глибоке бачення її смислу та структури, навички аналізувати й впорядковувати її, відбирати та застосовувати найголовніше. В цьому полягають основи інформаційної культури, якої нам так часто не вистачає!
На щастя, у нашій комп'ютеризованій реальності існує бібліотека! Саме бібліотека та її працівники можуть допомогти у подоланні проблеми так званого «інформаційного шуму».
На занятті Школи ютубера це було продемонстровано наочно – присутні скористалися впорядкованим набором відеоуроків з роботи в сервісі YouTube, а також ознайомитися з електронною презентацією, яка підсумувала всі основні етапи створення та просування відеоканалу  YouTube, а на додачу – список найбільш достовірних інтернет-джерел за темою.
Цікаво, яких результатів зможуть досягти наші юні ютубери, отримавши ці знання?   Поживемо – побачимо… на наступних зустрічах «комп'ютерних геніїв»!
Автор тексту: Олена Дудченко