menu
person
img
Віртуальна мандрівка шляхами японської поезії «На гостини до вишневих квітів»


Рік Японії в Україні, який 2017 року анонсував Президент України П. Порошенко, наша бібліотека розпочала заздалегідь, взявши участь у семінарі керівників молодіжних та дитячих літературних студій з питання національно-патріотичного виховання, який проводив  комунальний позашкільний навчальний заклад «Дніпропетровського обласного дитячо-юнацького кіноцентру  «Веснянка» у приміщенні музею «Літературне Придніпров'я».
Продовжили знайомство з цією країною студенти ДМТ (15 листопада) та учні МВПУПІТ (18 листопада).
Їм було цікаве усе: коментований огляд книжкової виставки «Це Японія: історія, культура, література», особливу увагу привернула стаття в останньому номері журналу «Вокруг света» про виховання дітей у Японії, познайомившись з якою стає зрозуміло, чому ця країна процвітає: на першому місці у кожного японця суспільні інтереси, а потім уже особисті. На виставці були представлені найновіші книги з історії і культури Японії.
З інтересом юнаки і дівчата переглянули відеофільм «Образ художньої культури Японії».
А родзинкою зустрічі з країною сонця, що сходить, стала віртуальна мандрівка шляхами японської поезії «На гостини до вишневих квітів». Молоді люди познайомилися з найбільш відомими жанрами хайку і танка, з їх витоками і традиціями, найбільш відомими представниками, неперевершеним М. Басьо, Й. Бусоном, Сайгьо, І. Такубоку та іншими. Здивувало їх, що хайку і танка в Японії вміють складати усі – від імператора до останнього пенсіонера, а про відоме хайку М. Басьо про жабку присвячено томи досліджень і воно вважається етапним в історії японської літератури, а героїні твору встановлено пам’ятник.
А потім всі присутні з насолодою поринули в чудовий і неповторний світ поезії, ділилися враженнями від почутого і побаченого. Сподобалися хайку і танка, створені Придніпровськими поетами, які, використавши традиції японської класичної поезіі, створили чудові патріотичні вірші, зрозумілі кожному українцю.
В ході зустрічі всі зрозуміли, що, при бажанні, будь-яку тему можна використати в такому актуальному на сьогодень напрямку виховання, як національно-патріотичне. Спілкування було емоційним і приємним, принесло задоволення і нам, і нашим вдячним слухачам.
Запрошуємо усіх бажаючих доторкнутися до культури Японії – найзагадковішої і парадоксальної країни у світі.
Автор:
Н.П.Кутакова,
провідний бібліотекар читального залу