menu
person
img
Спалах талантів на «бібліотечному бульварі»:
День міста-2014 у Дніпропетровській бібліотеці для молоді
ім. М. Свєтлова
Додано 15.09.2014

Любов до великої Батьківщини завжди у всі часи і у всіх народів нерозривно пов'язана з любов'ю до батьківщини «малої», тобто з любов'ю до того місця, де людина народилася, де вона живе, любить, виховує дітей та працює, де її зустрічає рідна домівка, де людина оточена не тільки рідними вулицями, а й рідними, вірними, талановитими, завжди готовими допомогти,  гостинними співвітчизниками.
Живим та яскравим спалахом талантів наших земляків розцвів цього року до Дня міста традиційний «бібліотечний бульвар» (затишна вул.
В. Щербицького) біля Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді
ім. М. Свєтлова.  
 Дню міста-2014 був присвячений святковий стріт-арт «Моє місто – моє життя».
Атмосфера свята відчувалася всюди:  вона зустрічала відвідувачів від заквітчаного та прикрашеного «українською хатою» бібліотечного ганку і супроводжувала музикою, яка створила піднесений настрій та підкреслювала любов до рідного міста і творчу обдарованість його мешканців.
З обох боків «бібліотечного бульвару» гостей свята зустріли дивовижні виставки та цікаві майстер-класи талановитих людей Дніпропетровська та його гостей.
Тут можна було побачити художні вироби з білої глини та гіпсу, які залюбки розфарбовували діти (це – майстер-клас з розпису по глині та гіпсу майстра декоративно-ужиткового мистецтва Анни Кан, яка приїхала до нас із Запоріжжя).
Лише за декілька кроків уперед розташувався інший столик із незвичайними, оригінальними за задумкою поробками з... чого б ви гадали? – звичайних застібок-блискавок (так званих «змійок») для одягу! Це майстер-клас «Біжутерія зі змійок», який провела Наталя Мігуля, майстриня з нашого міста.   
Неподалік юні майстрині – студентки Дніпропетровського коледжу технологій та дизайну – запрошували усіх бажаючих прикрасити себе чарівними орнаментами знаменитого стародавнього петриківського розпису завдяки опанованому ними мистецтву боді-арту в петриківському стилі.
На перший погляд, простенькі,  але водночас дуже таємничі народні обереги, овіяні століттями ляльки-мотанки в яскравих вбраннях одна за одною з'являлися на столику нашої майстрині – головного методиста ДОБМ
ім. М. Свєтлова Тетяни Чуйко.  До речі, вона готова поділитися з усіма бажаючими секретами виготовлення ляльок-мотанок і вже розпочала набір до клубу з цього виду народно-ужиткового мистецтва.
Тетяна Олексіївна не єдиний талановитий представник бібліотечної професії.
Неподалік від неї проводила майстер-клас під назвою «Для дива багато не треба» Юлія Зайцева. Її захоплення – створення об'ємних композицій та аплікацій з круп та макаронних виробів.
А  бібліотекар відділу мистецтв Ольга Кішман  продемонструвала власне мистецтво вишивки – як традиційною ниткою, так і бісером – у різних техніках виконання.  
Якщо ж вам цікаво було хоча б на декілька хвилин відчути себе українським козаком або українською дівчиною з мальовничого села далеких століть – будь ласка! Ви мали змогу не тільки примірити на себе колоритний народний одяг, а й зробити цілу фотосесію на пам'ять про ці незабутні хвилини...  Працівники бібліотеки забезпечили усім бажаючим таку можливість, тож чому б і не скористатися нею?!
А який же «бібліотечний бульвар» без книжкових виставок?! Читальний зал представив велику книжкову виставку «Моє місто і мрій, і надій, я люблю тебе, красеню мій…»  Безліч видань про Дніпропетровськ було представлено у нас! Серед них можна було побачити рідкісні, раритетні книги та кольорові фотоальбоми, ґрунтовні наукові дослідження та дитячі книжки, і всі вони з любов'ю розповідали своєму читачеві про нашу землю – стародавню й вічно молоду, просту й таємничу, мудру й усміхнену – ту землю, на якій ми живемо та яку неможливо не любити...
Якщо ж ви гадаєте, що вже багато знаєте про місто – ви мали чудову нагоду перевірити свої знання, спробувавши розгадати краєзнавчий кросворд!
А неподалік була розташована книжкова виставка «Дніпро очима Тараса: тут він був, писав і малював», яка продовжила тему 200-ліття від дня народження Т. Г. Шевченка. Дніпропетровськ славиться своїми людьми, і про них розповідала книжково-ілюстративна виставка «Вітчизна інтелекту і талантів…» Поряд проводилася пазл-вікторина «Будуємо разом наше місто!».
Ціла галерея нашого земляка Василя Кандели з вишитих портретів українських письменників збирала зачарованих мистецтвом складної розрахункової техніки вишивання хрестиком перехожих... Багато з них цікавилися історією створення вишитих портретів, картин та рушників, фотографують виставку...
А назустріч кожному новому гостю свята линули, світлими хвилями омиваючи душу, пісні, присвячені Дніпропетровську та любові до нього, які непомітно змінювалися сучасними мелодіями у живому виконанні під гітару – нерозлучну супутницю юних співочих талантів нашого краю...
Хіба не варто заради цього приходити знов й знов до Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова?! Тож, ми чекаємо на вас, відкрийте для себе та своїх рідних острівець талантів, мудрості та затишку на ім'я «бібліотека»!
Автор
Дудченко Олена Володимирівна,
бібліотекар І категорії