menu
person
img
Навчаючи, самі вчимося!


19 травня у нашій бібліотеці були проведені заняття для 26 слухачів курсів підвищення кваліфікації працівників публічних бібліотек Дніпропетровської області.

Вітаючи присутніх, директор бібліотеки Ольга Матюхіна розповіла про новації в соціокультурній діяльності серед молоді, такі як проведення яскравих та незвичайних вуличних акцій, святкових заходів на майданчиках поза межами бібліотеки, зокрема в містечку для  внутрішньо переміщених осіб. Ольга Леонідівна підкреслила, що бібліотека успішно розвиває партнерство з громадськими організаціями, активно співпрацює з волонтерами і талановитими, цікавими людьми Дніпропетровщини.

Молодь найбільш  прагне до змін у суспільстві, вона бажає мати європейський рівень життя та бути корисною для своєї країни. Працівникам бібліотек важливо підтримати її у цьому прагненні, яке співзвучно євроінтеграційному вибору нашої держави. Про цікаву та незвичайну розробку методистів бібліотеки – обласний кейс-проект «Європейський культурний прорив» – розповіла заступник директора Тетяна Сафронова.

Емоційно та натхненно лунало слово завідуючої читальним залом Валентини Височиної, коли вона запросила слухачів курсів у світ сучасної української художньої книги, розповіла  про творчість письменників, популярних в молодіжному середовищі,  роль бібліотеки у діалозі між письменником та читачем.

Сучасний бурхливий світ кидає багато викликів нам усім, а особливо  молодим людям, і одним з таких викликів є конфлікти. «Що таке конфлікт? Як ми його сприймаємо? Як впоратися з конфліктною ситуацією та як можливо навіть перетворити її на добро?» – на ці та інші питання разом із учасниками шукала відповіді завідуюча відділом методико-соціологічної  роботи та сприяння соціалізації молоді Наталя Спаріхіна.

Заняття у бібліотеці виявилися дуже насиченими не тільки інформацією, але й емоціями, живим спілкуванням,  роздумами – всім тим, що об’єднується поняттям «сучасна бібліотека». Сподіваємося, що все отримане  допоможе  колегам втілювати яскраві проекти та ідеї у діяльності їх бібліотек, нарощувати та розвивати власний творчий потенціал.
 
Автор: Олена Дудченко