menu
person
img
Українська мелодія казкового птаха:
День Прапору-2014
Додано: 25.08.2014
 
Цей теплий серпневий день, на перший погляд, здавався звичайним робочим, буденним днем…
           Але ось біля входу до Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова розпочався дивний, цікавий і навіть трохи таємничий рух, якесь незвичне радісне пожвавлення, наче з давнього українського переказу з'явився різнокольоровий казковий птах, стрепенувся і усі завмерли в очікуванні...
          На очах у перехожих починають творитися справжні дива! Затишний провулок за лічені хвилині раптом перетворюється на своєрідний бібліотечний бульвар, де можна не тільки побачити усе рідне, українське і про Україну, але й доторкнутися, й самому взяти участь у цьому прекрасному дійстві!
        Ось унікальні багатства наших бібліотечних книгосховищ: захоплюючі книги та журнали на виставках. Відділ міського абонементу запропонував землякам ознайомитися з багатовіковим минулим нашого народу – і це підтверджує назва книжкової виставки: «Пам'ятаймо ж, українці, чиї ми онуки!» А ось інші виставкові стенди: «Україна незалежна, вічна і завжди єдина»; Ukraine: the land of traditions. Українські традиції; «Читай українське! Українською читай!»; «Кохаю край наш дорогий, що зветься – Україна!». Такі виставки, перегляди з любов'ю оформили працівники читального залу, запрошуючи усіх бажаючих перевірити свої знання української історії та культури під час флеш-вікторини.  Переможці вікторини отримують унікальні призи-сувеніри, які тут же неподалік щойно були створені вмілими руками майстрині. Головний методист Тетяна Олексіївна Чуйко дає майстер-клас з виготовлення традиційних українських народних оберегів у вигляді пташок-мотанок! З її вуст можна почути багато цікавого про багатовікову історію української мотанки, про особливості її виготовлення, пов'язані з давніми, ще дохристиянськими, віруваннями наших предків…
        А ось і продовження нашої подорожі вглиб століть української нації – поряд зі столиком з ляльками-мотанками розташувалася дніпропетровська майстриня народної вишивки Ольга Михайлівна Смілянець. Можна впродовж цілих годин милуватися старовинними і сучасними витворами цього виду декоративно-прикладного мистецтва на яскравій виставці рушників, а ще – побачити живий процес вишивання. До речі – цього разу Ольга Михайлівна вирішила створити дещо не зовсім звичне, це вишита українськими візерунками краватка.  У діалозі з майстринею можна задати будь-яке питання стосовно стародавнього мистецтва українських дівчат та жінок.
       Може, ви гадаєте, що всі славні досягнення українців, нажаль, залишилися у  минулому, а наші сучасні молоді співвітчизники, як часто можна почути з вуст деяких представників старшого покоління, майже не цікавляться нічим, за винятком комп'ютерів та інших новомодних гаджетів? Виявляється, ні! Наша молодь зовсім не ледача і дуже полюбляє працювати власним розумом, серцем і руками – а красномовних доказів тому дуже багато… Пройдіть лише кілька кроків по нашому бібліотечному бульвару – і ви вже в обіймах сучасної української науки! Біля столика з хімічними колбочками та пробірками, заповненими таємничими різнокольоровими рідинами згрудилися діти, підлітки й навіть дорослі.  Чаруючі, таємничі дива хімії та фізики демонструє зовсім юна учасниця лабораторії наукових розваг «Весела наука».
Молоді талановиті митці також є в нашому місті – варто лише зробити ще кілька кроків, і ви вже бачите перед собою цілий стенд з різноманітними, яскравими роботами учасників молодіжного клубу «Ровесники». А поряд – столик з вишивками та витворами з бісеру молодої майстрині, працівника відділу мистецтв ДОБМ ім. М. Свєтлова   Ольга  Кішман.
      Наші діти теж не «закопують» свої таланти – ви тільки погляньте, як звичайнісінький сірий асфальт розквітнув-спалахнув малюнками, зробленими кольоровою крейдою! Тут і блакитно-жовтий державний прапор України, і козак-запорожець кудись мчить на своєму вірному конику, і розкрита книга – споконвічний, але завжди сучасний символ знань, і любовно змальована дитиною матуся, з якої, власне, і розпочинається любов до великої матері-Батьківщини! Організатором малюнку на асфальті виступив відділ репрографії та комп'ютеризації.
       А над всім цім різнокольоровим та різноманітним свідоцтвом життєздатності й невичерпних талантів сучасної України лунає українська музика – нестримним потоком ллються назустріч людям величний державний Гімн України, сповнена вірою «Молитва за Україну», гордий та бадьорий «Запорізький марш», безсмертна «Червона рута», улюблена «Одна калина» і багато-багато інших музичних творів... Над створенням святкового настрою за допомогою музичних мелодій старанно працював відділ мистецтв.
      Свято українських сердець продовжується!
Автор
Дудченко Олена Володимирівна,
бібліотекар І категорії