menu
person
img

Питання медіаграмотності  молоді  у реаліях трансформації громадянського суспільства були ґрунтовно висвітлені в онлайн-виступі Волошенюк  Оксани  Валеріївни, менеджера    медіаосвітніх програм Академії Української  преси.
З пріоритетними напрямками розвитку медіаосвітнього простору Дніпропетровщини познайомила учасників зібрання Піщанська Вікторія Миколаївна, доцент кафедри філософії освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат  культурології.
Спаріхіна Наталя Вікторівна,завідуюча відділом методико-соціологічної роботи та сприяння   соціалізації молоді ДОБМ ім. М.Свєтлова представила виступ-візуалізацію з питань актуальної медіа-компетенції сучасної молоді, в ході якої наголосила на актуальності  впровадження сучасних інформаційних і комунікаційних технологій в публічних бібліотеках, організації комфортного реального та віртуально о середовища  для юнацтва та молоді, впровадження сучасних сервісних веб-послуг.
Про  підвищення медіаграмотності молоді і формування етики спілкування в соціальних мережах  наголосив  Ревенко Ярослав, провідний інтернет-маркетолог  Дніпропетровського філіала Комп’ютерної Академії «ШАГ».
Луденський Сергій Олексійович розповів про проект Дніпропетровської Молодіжної Ради з  працевлаштування молоді «Шабашка».
Корисним та цікавим для бібліотекарів був тренінг тайм «Фотографуємо: де, коли і що?», якій проводив Заїка Андрій Миколайович, член Національної спілки фотохудожників   України, член Дніпропетровського міського фотоклубу «Автор», організатор Дніпродзержинської фотографічної ініціативи.
Великий інтерес в учасників семінару-тренінгу викликали  бібліотечні  практики медіа грамотності, які формують імідж бібліотеки як креативного простору. Слухачам було запропоновано онлайн-знайомство з інноваційними  медіа- та онлайн-проектами на підтримку творчої молоді:  «Літературна Штольня» Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва, учасники якого взяли участь у  міжнародній письменницькій програмі Сome Write In  та «Творчість молодих в онлайн» Тернопільської  обласної бібліотеки для  молоді.  
Кіно є важливим медіа-ресурсом в діяльності бібліотек. Бохан  Наталя Володимирівна, бібліотекар юнацького відділу  центральної міської бібліотеки  ім. Т. Г. Шевченка  КЗ «ЦБС м. Дніпродзержинська» поділилася досвідом успішної діяльності клубу інтелектуального кіно та кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA.
Огляд медіаосвітніх видань Академії Української Преси зробив фахівець нашої бібліотеки, Ракович Максим Вікторович.
Спаріхіна Н.В. провела тренінг для колег, в ході якого вони навчалися розпізнавати в потоці інформації маніпуляції, пропаганду та фейки, розвивати критичне мислення.
Всі учасники семінару-тренінгу отримали важливу інформаційну підтримку: посібник для вчителів «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін», подарований публічним бібліотекам області Академією Української преси та добірку електронних матеріалів, підготовлених працівниками Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова.