menu
person
img
Волонтерський рух та бібліотеки

Сучасне громадянське суспільство України неможливо уявити без волонтерського руху. Саме завдяки активним та небайдужим людям нашої країни сьогодні успішно започатковуються та розвиваються такі громадські інституції й напрямки діяльності, про які раніше, здавалося, неможливо було навіть мріяти! Які вони, наші волонтери? Чим опікуються? Яким цікавим та незвичайним досвідом можуть поділитися? Як взаємодіють з ними публічні бібліотеки?  Ці та безліч інших питань, пов'язаних з сучасним волонтерством, цікавили фахівців  з публічних бібліотек Дніпропетровщини, які завітали до нашої бібліотеки на обласний семінар  «Волонтерський рух та бібліотеки: шляхи взаємодії».
Колег тепло привітала Ольга Матюхіна, директор Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова.
Інформаційний огляд-візуалізацію «Відомі та невідомі громадські ініціативи молоді Дніпропетровщини», насичений цікавими відомостями про інтернет-сайти зі світовим досвідом з волонтерства, запропонувала завідуюча                інформаційно-бібліографічним відділом обласної бібліотеки Лілія Лєбєдєва.
Власним досвідом роботи з різних напрямків поділилися запрошені на семінар практики волонтерської діяльності. Голова благодійної організації «Архангели миру» Тетяна Гаврилова розповіла про допомогу воїнам АТО та жителям прифронтових територій Донбасу.  Волонтер благодійного фонду «ОВЕС» Олександр Северин зацікавив присутніх можливостями співпраці з волонтерами натхненною розповіддю про досвід та перспективи міжнародного молодіжного обміну, який несподівано виріс із ініціативи зі збору та переробки вторинної сировини.  Волонтер Благодійного Фонду «Помагаєм» Ольга Левченко дуже чітко окреслила універсальний алгоритм лідерської роботи із залучення та мотивації волонтерів.
Захоплюючою історією власної волонтерської співпраці з  Дніпропетровськоїю обласною бібліотекою для молоді ім. М. Свєтлова поділився учитель дніпровської ЗОСШ № 108 Олександр Салабута.
Базову методичну консультацію «Бібліотеки і волонтери: добро в тренді» надала учасникам семінару завідуюча відділом методико-соціологічної роботи та сприяння   соціалізації молоді ДОБМ ім. М.Свєтлова Наталя Спаріхіна.
Завідуюча  методичним відділом Нікопольської міської ЦБС Олена Каракуша розповіла про багаторічну співпрацю з волонтерами використовуючи презентацію «Бібліотечний волонтер: можливості розвитку і  здобуття досвіду».
Під час конкурсу бібліотечних плакатів на тему залучення волонтерів бібліотекарі області мали чудову можливість наочно побачити і оцінити творчі доробки колег. Переможцями конкурсу виявилися: Дніпровська центральна районна бібліотека (1 місце), відділ репрографії та комп'ютеризації  Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова (2 місце), відділ міського абонементу Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та Петропавлівська центральна районна бібліотека (вони розділили між собою 3 місце).
Підведення  підсумків семінару відбулося  у форматі «вільного мікрофону», в невимушеній та товариській атмосфері.

Автор: О. Дудченко