menu
person
img
 
 
Молодіжний Інформаційний Центр Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова пропонує для ознайомлення матеріал з інформацією про конкурси, гранти, програми стипендій, фестивалі та ін.
 

 

ГУРТ заряджає: Домівка цифрової трансформації

 


Стежте за оновленнями на порталі. Попереду ще багато новинок!
Нагадуємо, впродовж листопада 2018 року Ресурсний центр ГУРТ проводив дослідження потреб українських неурядових організацій та публічних бібліотек в інформаційно-комунікаційних технологіях. Учасники опитування могли взяти участь у розіграші 10 зовнішніх акумуляторів (power bank), результати якого ГУРТ оголосить 21 грудня.
До речі, вже відкрита реєстрація на травневу конференцію «Цифрове майбутнє громадянського суспільства України 2019», яка збере представників і представниць ОГС України, національних і міжнародних донорських організацій для обговорення пріоритетів і потреб українського громадянського суспільства у сфері цифрової трансформації.
Запуск нового сайту є важливим кроком для Ресурсного центру ГУРТ, який є членом Глобальної мережі TechSoup, що обслуговує майже 900 000 організацій в усьому світі, надаючи їм доступ до технологічних рішень, яких вони потребують для виконання своїх місій.
•    отримати інформацію про сервіси та послуги, доступні для українських ОГС
•    переглянути записи навчальних вебінарів
•    ознайомитися із актуальними публікаціями на тему викликів діджиталізації в середовищі ОГС
•    замовити пільгове програмне забезпечення для ОГС та публічних бібліотек
•    дізнатися про навчальні можливості в галузі інформаційно-комунікаційних технологій
Завдяки Домівці цифрової трансформації користувачі мають змогу:
​​​ – ресурс, покликаний забезпечити громадянське суспільство України технологічними рішеннями й інформацією, що допоможуть ефективніше виконувати їхню місію.Домівку цифрової трансформаціїРесурсний центр ГУРТ запустив

Контакти
•    Ресурсний центр ГУРТ
•    info@gurt.org.ua
•    +38 (044) 296 1052
   TechSoup  діджиталізація  програмне забезпечення 
•    18.12.2018     Мазипчук Максим
Деталі на сайті: https://gurt.org.ua/news/recent/49979/bull/


 

Грудень 2018

 

до 31 грудня 2018 року

 

Отримай до 20 тисяч гривень на інфо-кампанію з адвокації від НМРУ

Національна молодіжна рада України пропонує молодіжним громадським організаціям та групам ініціативної молоді долучитись до всеукраїнської інформаційної кампанії з адвокації у молодіжній сфері. Дедлайн - 31 грудня 2018 р.

Національна молодіжна рада України надає фінансову підтримку інфо-кампаніям, що стосуються адвокації прав молоді, або базуються на одній з тем позиційних документів НМРУ, серед яких неформальна освіта, молодь у процесі прийняття рішень, залучення молоді до політичного процесу, залучення молоді до роботи громадських організацій, розвиток молодіжної інфраструктури міст, доступ молоді до достовірної інформації, імплементація Резолюцій ООН 2250/2419, визнання молодіжної роботи в Україні, інклюзія та громадянська освіта.

Фінансування надається у розмірі від 5 до 20 тисяч гривень в залежності від рівня реалізації кампаній. Кінцевий термін подачі заявок для участі у конкурсі - 31 грудня 2018 року.

Кампанії підтримуються Національною молодіжною радою України у партнерстві з ЮНІСЕФ Україна та за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках проекту “Розвиток сталих моделей молодіжної участі”, що є частиною програми “Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків і молоді у східній Україні”.

З усіма подробицями та умовами конкурсу ви можете ознайомитись за посиланням:

http://nycukraine.org/news/nmru-daye-20-tisyach-griven-na-info-kampaniyi-z-advokatsiyi.html?fbclid=IwAR3UxK1SM4uu8cVJevgkhJnlMUo0c9gwhOMY4aKJJLf-rgrhcBdBWf5-Vek

 

Деталі на сайті: https://gurt.org.ua/news/grants/49819/bull/

Кінцевий термін подачі заявок: 31 грудня 2018 р

 

Січень 2019

до 16 січня 2019 р

 

Конкурс проектів для громадських організацій на суму від 150 до 600 тисяч гривень

«Громадська синергія» оголосила конкурс проектів для громадських організацій на суму від 150 до 600 тисяч гривень. Дедлайн - 16 січня 2019 р.

У 2016 році Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки ЄС розпочав проект «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах за допомогою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Очікується, що завдяки реалізації цього проекту Платформи здійснюватимуть активну, цілеспрямовану і результативну аналітичну, адвокаційну та інформаційно-

просвітницьку діяльність, що матиме реальний вплив на політику. Ми також очікуємо, що Платформи координуватимуть свої дії задля більшої ефективності діяльності громадянського суспільства в євроінтеграційних процесах.

Мета конкурсу: посилення участі громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ, активізацію членів Платформ до скоординованих дій щодо участі у виконанні пріоритетів Угоди про асоціацію, ініціативи Східного партнерства та розвитку потенціалу Платформ.

Конкурсні проекти можуть передбачати підготовку аналітичних документів з рекомендаціями для державної політики, проведення діалогів зацікавлених сторін щодо виконання міжнародних зобов’язань та розвитку політик у відповідних сферах, діяльність щодо підвищення суспільної обізнаності та адвокації виконання пріоритетів Угоди про асоціацію та Східного партнерства.

Учасники конкурсу: громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації, які є членами (учасниками) Платформ та/або їхніх робочих груп.

Дізнатися всі деталі й податися можна за посиланням.

11.12.2018 Анастасія Івашина

 

Деталі на сайті: https://gurt.org.ua/news/grants/49825/bull/

Кінцевий термін подачі заявок: 16 січня 2019 р

 

 

до 16 січня 2019 р

Стипендії для післядипломного навчання у College of Europe

 

Коледж Європи пропонує стипендії для громадян України. Стипендії надаються для отримання післядипломної освіти. Стипендія покриває академічні витрати, проживання, харчування та транспортні витрати. Дедлайн - 16 січня 2019 р. (далі - англ.).

 

Деталі на сайті: https://gurt.org.ua/news/grants/49510/

Кінцевий термін подачі заявок: 16 січня 2019 р

 


 

до 4 лютого 2019 року

Стипендії від Open Society Foundations

The Open Society Fellowship спрямована на підтримку осіб, які шукають іноваційні підходи для вирішення фундаментальних проблем. Інститут Відкритого Суспільства обирає стипендіатів серед журналістів, активістів, академіків, та практикантів із різних сфер, які здатні творити ідеї та реалізовувати їх. Стипендіати отримають стипендію у розмірі 80 000–100 000 доларів.

Дедлайн - 4 лютого 2019 р. (далі - англ.).

 

 

Деталі на сайті: https://gurt.org.ua/news/grants/49314/

Кінцевий термін подачі заявок: 16 січня 2019 р


 

до 20 лютого 2019 року


Гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених у 2020 році

 

 

конкурс 1

Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) оголошує конкурс Ф86 на гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених у 2020 році

 

Запити приймаються до 20 лютого 2019 року.

 

Для подання запиту на участь у конкурсі необхідно:

  1. Зареєструватися на ресурсі contest.dffd.gov.ua (для учасників конкурсу, які раніше не брали участі у конкурсах ДФФД, або не є зареєстрованими на даному ресурсі).
  2. Заповнити он-лайн форму для конкурсу Ф86.
  3. Зберегти та роздрукувати форму запиту. Паперовий запит має повністю відповідати електронному запиту.

Перелік документів необхідних для оформлення запиту:

  • паперова заявка із титулом, який містить підписи всіх учасників проекту, підпис керівника організації та мокру печатку (титул запиту формується автоматично при збереженні файлу запиту на комп’ютері заявника) – 1 примірник,
  • гарантійний лист підприємства (установи, організації), яке (яка) зобов’язується забезпечити проведення наукових досліджень – 1 примірник,
  • довідка з місця роботи із зазначенням посади – 1 примірник,
  • копії опублікованих молодим ученим наукових праць (крім монографій) за тематикою проекту (до п’яти найменувань) – 1 примірник,
  • завірені копії першої сторінки паспорта і сторінки паспорта, де позначена прописка (реєстрація) – 1 примірник,
  • завірена копія диплома про присудження відповідного наукового ступеня – 1 примірник.

Всі документи оформлюються в паперову папку на зав’язках без файлів без позначок!

Оформлені запити направляються поштою, або надаються особисто за адресою:
бульвар Шевченка, 16 (поштова скринька ДФФД біля пункту охорони на першому поверсі або кімната 404б)

Подані проекти, що не відповідають правилам оформлення не будуть прийняті до розгляду.

Всі запитання щодо участі у конкурсі, оформлення запитів, заповнення електронної форми можна поставити за телефоном – (044)246-39-29 або електронною поштою – office@dffd.gov.ua.

 

З технічними питаннями необхідно звертатися до розробника системи за допомогою он-лайн форми звернення, що розміщена на ресурсі contest.dffd.gov.ua– закладанка «Контакти» – «Технічні питання», або за посиланням: http://contest.dffd.gov.ua/node/14804.

 

 

 

Умови конкурсу Ф86

на гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених у 2020 році

1. Загальні положення

1.1. До участі у конкурсі допускаються молоді вчені віком (на час подання запиту): доктори наук – до 35 років, докторанти – до 33 років, кандидати наук – до 30 років (не включно!).
Грошовий розмір гранту складає: для докторів наук – 90 тис. грн.; для докторантів – 75 тис. грн.; для кандидатів наук – 60 тис. грн.

1.2. Гранти можуть бути надані на проведення як нових наукових досліджень, так і тих, що є продовженням попередніх досліджень (у тому числі тих, на проведення яких гранти вже надавались).

1.3. Розгляд заявок на одержання грантів здійснюється ДФФД у встановленому порядку.

1.4. Міністерство освіти і науки України подає пропозиції щодо надання грантів на розгляд Кабінету Міністрів України.

Гранти молодим ученим призначає Президент України відповідним розпорядженням за поданням Кабінету Міністрів України.

1.5. Після призначення гранту здійснюється його цільове фінансування на основі договору між Міністерством освіти і науки України та одержувачем гранту і підприємством (установою, організацією), яке (яка) зобов’язується забезпечити проведення наукових досліджень.

2. Вимоги до проектів, що подаються на конкурс

2.1. На конкурс подаються проекти з фундаментальних та прикладних наукових досліджень, здатні внести істотний вклад у розширення й поглиблення наукових знань, відрізняються новизною в постановці й методах проведення досліджень і мають вагому наукову й практичну значимість.

2.2. При розгляді проектів оцінюються:

• актуальність тематики;
• оригінальність наукової ідеї;
• наукова новизна та практична значимість очікуваних результатів;
• наукова кваліфікація молодого вченого;
• забезпеченість необхідною матеріально-технічною базою.

2.3. Термін виконання проекту не повинен перевищувати одного року.

3. Порядок та строки подання матеріалів
 

3.1. Для участі в конкурсі приймаються запити молодих учених України, які постійно проживають і працюють в Україні.

3.2. Молодий учений може бути керівником лише одного наукового проекту в рамках оголошеного конкурсу.

3.3. Керівник проекту повинен мати не менше 3 статей у наукових журналах або монографію за тематикою проекту, що опубліковані за останні 3 роки.

3.4. Запит для участі в конкурсі заповнюється на конкурсному веб-сайті ДФФД за посиланням: contest.dffd.gov.ua (Запит Ф86) після попередньої реєстрації на зазначеному веб-сайті всіх учасників проекту, що беруть участь у конкурсі.

До електронних матеріалів запиту додаються:

  • паперова заявка (файл формується після заповнення електронної форми) із титулом, який містить підписи всіх учасників проекту, підпис керівника організації та мокру печатку (титул запиту формується автоматично при збереженні файлу запиту на комп’ютері заявника) – 1 примірник,
  • гарантійний лист підприємства (установи, організації), яке (яка) зобов’язується забезпечити проведення наукових досліджень – 1 примірник,
  • довідка з місця роботи із зазначенням посади – 1 примірник,
  • копії опублікованих молодим ученим наукових праць (крім монографій) за тематикою проекту (до п’яти найменувань) – 1 примірник,
  • завірені копії першої сторінки паспорта і сторінки паспорта, де позначена прописка (реєстрація) – 1 примірник,
  • завірена копія диплома про присудження відповідного наукового ступеня – 1 примірник.

3.3. Всі зазначені матеріали (в окремій паперовій папці на зав’язках без позначок і підписів) направляються поштою за адресою: 01601, МСП, м. Київ, бульв. Т. Шевченка, 16, Державний фонд фундаментальних досліджень або надаються особисто (поштова скринька ДФФД біля пункту охорони на першому поверсі або кімната 404б), телефон для довідок: (044) 246-39-29.

3.4. Запити подаються до 20 лютого 2019 року включно. При поштовому відправленні дата визначається за штемпелем.

3.5. Запити, оформлення яких не відповідає визначеним вимогам, не реєструються і до розгляду не приймаються.

Подані на конкурс матеріали не повертаються.

 

Деталі тут.

 

Джерело: Державний фонд фундаментальних досліджень.

 

Деталі на сайті: https://www.prostir.ua/?grants=hranty-prezydenta-ukrajiny-dlya-pidtrymky-naukovyh-doslidzhen-molodyh-uchenyh-u-2020-rotsi

Кінцевий термін подачі заявок: 20 лютого 2019 р

 

 

 

до 25лютого 2019 року

 

Конкурс проектів Фонду прав людини

 

Посольство Королівства Нідерландів запрошує українські організації, що працюють в сфері захисту прав людини, взяти участь у конкурсі проектів у рамках Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Нідерландів. Кінцевий термін подання заявок - 25 лютого 2018 року.

Пріоритетні напрямки на 2019 рік:

  • Сприяння свободі зібрань, свободі слова та свободі вираження поглядів (включаючи свободу ЗМІ та свободу Інтернет);
  • Підтримка роботи правозахисників;
  • Протидія дискримінації та насильству, зокрема - щодо релігійних груп, національних меншин, жінок та ЛГБТІ.
  • Боротьба з безкарністю та забезпечення доступу до правосуддя.


 

Деталі на сайті: https://gurt.org.ua/news/grants/49890/bull/

Кінцевий термін подачі заявок: 25 лютого 2019 р

 

 

до 1 березня 2019 року

 

Українська академія лідерства оголошує старт набору студентів

 

Найамбітніші підлітки України отримають грант на навчання у 10 000 доларів. Українська академія лідерства відкриває прийом заявок на 2019 навчальний рік для випускників шкіл та коледжів віком від 16 до 18 років з усіх регіонів України.

Українська академія лідерства відкриває прийом заявок на 2019 навчальний рік! Лише 300 хлопців та дівчат від 16 до 18 років, які готові стати змінотворцями сучасної української держави, пройдуть 10-місячну програму лідерства, отримають доступ до лекцій і занять з найкращими українськими та іноземними професорами. Візьмуть участь у міжнародних проектах і освітніх експедиціях до країн ЄС та Ізраїлю. Перша хвиля набору стартує сьогодні і триватиме до 1 березня 2019 року.

«За останні п’ять років Україна піднялась у рейтингу Світового банку Doing Business та рейтингу глобальної конкурентоспроможності економік Global Competitiveness Index. За кожною такою перемогою стоять імена реальних людей, — зауважує керівник Української академії лідерства Роман Тичківський. — Ми шукаємо активну і амбітну молодь, яка візьме відповідальність за себе та країну, в якій живе. І, що важливо, яка буде готовою вкорінювати ці позитивні зміни. Ми дамо знання, навички та контакти, аби вони стали новими героями України, котрі продовжать і завершать перевтілення нашої держави».

УАЛ реалізовує проекти культурної дипломатії та підвищує імідж України на міжнародній арені вже зараз. Так, минулорічні cтуденти відкрили у центрі Тель-Авіва та перед Європарламентом у Брюсселі ресторан вуличної їжі UNCOUNTED since 1932 у пам’ять про мільйони українців, що загинули під час Голодомору 1932-1933 років, і яких радянська влада забороняла рахувати. Перехожих пригощали «стравами» із шишок, кори та трави, які люди готувати собі в ті часи, щоб вижити. У такий незвичний спосіб ми намагались привернути увагу Європи до трагедії і домогтися визнання європейськими країнами Голодомору геноцидом українців. Про ресторан вийшло понад 200 публікацій в українських та міжнародних ЗМІ, а загальне охоплення акції сягнуло цифри 100 мільйонів.

Протягом 10 місяців в УАЛ студенти втілюють проекти, отримують всебічний розвиток у трьох напрямках: інтелектуальному, фізичному та емоційному. Серед національних лекторів — 5 професорів, 6 докторів наук, 2 випускники Стенфорду, керівники громадських організацій Transparency International, Центру демократії та верховенства права, інвестиційних фондів Western NIS Enterprise Fund та Horizon Capital, бізнесу, а також психологи, фітнес-тренери, архітектори, проектні менеджери. Наприкінці навчання студенти бігають півмарафон та обов’язково складають тест з фізичної підготовки APFT. До програми входять освітні експедиції до Ізраїля та країн ЄС.

З 2015 року УАЛ випустила понад 400 студентів, відкрила осередки у Києві, Харкові, Полтаві, Миколаєві, Львові та Чернівцях. В своїй роботі тут покладаються на успішний досвід Ізраїльської академії лідерства, яка виховала понад 30% політичної та бізнес-еліти країни.

Програму академії підтримують Адміністрація Президента та Уряд — у тому числі Міністерство науки та освіти України та Міністерство молоді та спорту України.

«Коли будь-хто приїжджає в Україну і відвідує Українську академію лідерства, вони бачать фантастичні очі, бачать мрії і людей, які точно знають, в якій державі хочуть жити. Головне, що нам потрібно – віра і ентузіазм. Я думаю, що тут дуже добре цього навчають», —говорить Президент України.

Переможці конкурсного відбору отримують грант на навчання в УАЛ у 10 000 доларів та стають частиною спільноти з понад шестисот студентів, випускників та викладачів Академії і можливість додаткової освіти, стажувань, роботи та подорожей. Цьогорічний конкурс зріс до 17 осіб на місце.

Щоб пройти програму Української академії лідерства, заповніть анкету на сайті: http://ual.ua/join. Перша хвиля набору триває до 1 березня 2019 року.

Як УАЛ шукає своїх нових героїв, дивіться нашому відео: https://www.facebook.com/ualeadershipacademy/videos/336390017206861/

Контакти

  • ual.ua
  • https://www.facebook.com/ualeadershipacademy/

Файли

вступ лідерство навчання освіта УАЛ

 

 

 

Деталі на сайті: https://gurt.org.ua/news/grants/49744/

Кінцевий термін подачі заявок: 1 березня 2019 р
 

Тренінги

 

На Prometheus стартував курс «Медіаграмотність для освітян»

 

Курс містить інструменти, які можна використовувати для формування позитивного іміджу закладу освіти.

Ми живемо у потужному інформаційному потоці і наше завдання – не потонути у щоденному вирі. Для освітян ці процеси важливі ще й тим, що наші учні подекуди знають про сучасні інформаційні технології більше за своїх вчителів. Саме тому медіаосвіта освітянської спільноти надзвичайно важлива.

Курс «Медіаграмотність для освітян» містить багато корисних інструментів, які можна використовувати для формування позитивного іміджу закладу освіти, у процесі спілкування з медіа та ефективного використання медіаресурсів у освітньому процесі.

Ми маємо не тільки знати, які небезпеки несуть із собою цифрові технології та як на нас впливає інформаційний тиск. Надзвичайно важливо вміти захищатися від цих небезпек і користуватися можливостями, які надають медіа. І не тільки самим вміти, але й вчити цьому наших дітей.
В рамках курсу ви дізнаєтесь:

  • Що таке медіа і як вони на нас впливають?
  • Хто така медіаграмотна людина?
  • Які психологічні засади медіаграмотності?
  • Як убезпечити себе та дітей в інтернеті?
  • Як захистити дітей від кібербулінгу?
  • У чому полягають завдання медіаосвіти у школі?
  • Який світовий та український досвід медіаосвіти можна використати?
  • Як спілкуватися із журналістами та давати інтерв’ю?
  • Як шкільні проблеми та їх вирішення може працювати на формування позитивного іміджу закладу освіти?
  • Як освітянам використовувати можливості медіа для професійної діяльності?

В основу курсу покладені матеріали численних лекцій, семінарів, майстер-класів та тренінгів з медіаосвіти, які автори курсу понад 10 років створювали та проводили для учнів та освітян.

Prometheus

 

Деталі на сайті: Prometheus

https://gurt.org.ua/news/trainings/49896/bull/

 

 

до 4 січня 2019 р.

 

Форум НДО оголошує конкурс на участь в навчальному тренінгу з адвокації

 

24-26 січня 2019 року Форум НДО в Україні проводитиме 3-денний тренінг для представників громадських організацій з метою посилення їх спроможності та практичних навичок у сфері адвокації (сприяння позитивним змінам у житті внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які постраждали внаслідок конфлікту, шляхом здійснення прямого і непрямого впливу на посадових осіб, відповідальних за прийняття рішень, впливових осіб, а також інших осіб (треті сторони, союзники) на різних рівнях). Дедлайн - 4 січня 2019 р.

Захід відбудеться в рамках проекту «Надання багатосекторної гуманітарної допомоги населенню, яке постраждало від конфлікту на сході України» («ACCESS II: Provision of multi-sectoral humanitarian assistance to conflict-affected populations in Eastern Ukraine») за підтримки European Civil Protection and Humanitarian Aid Operations – ECHO.

Дата проведення – 24-26 січня 2019.

Місце проведення – м. Святогірськ, Донецька область.

Кількість учасників обмежена.

ДЛЯ КОГО І ПРО ЩО ТРЕНІНГ?

3-денний тренінг «Адвокація як важливий інструмент покращення життя внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які постраждали внаслідок конфлікту» охопить такі теми:

1. Основи адвокації (у чому полягає адвокація (відмінність від лобіювання), хто, як і для чого її здійснює).

2. Етапи і складові процесу адвокації; планування адвокаційної діяльності (адвокаційна стратегія і план дій), практична реалізація та оцінка результативності.

3. Як здійснювати процес адвокації та бути ефективними; інструменти впливу; аналіз успішних справ.

4. Особливості проведення та практики (місцевих) адвокаційних кампаній.

5. Практичні заняття, за результатами яких учасники спланують відповідну адвокаційну компанію для своєї громадської організації.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ?

Участь у тренінгу безкоштовна. Проживання, харчування та проїзд забезпечуються Форумом НДО в Україні.

NB! У зв’язку з обмеженою кількістю місць, відбір учасників здійснюватиметься на конкурсних засадах. Претенденти, які пройдуть конкурсний відбір, отримають підтвердження участі та необхідну інформацію щодо тренінгу до 10 січня 2019 р.

Учасниками тренінгу можуть бути:

* представники недержавних організацій, зокрема місцевих;

Перевага надається:

1. представникам місцевих НДО Донецької та Луганської обл., що працюють з наслідками конфлікту;

2. представникам місцевих НДО Донецької та Луганської обл., що працюють з внутрішньо переміщеними особами;

Для участі в тренінгу заповніть, будь ласка, анкету до 4 січня 2019 рокувключно за посиланням: http://bit.ly/NGOFECHOAT1

__________________________________________

У разі виникнення запитань – звертатися до Марії Синенької, Координатора з адвокації: advocacy.coordinator@ngoforum.org.ua, 066 142 91 26

Контакти

  • Марії Синенької: advocacy.coordinator@ngoforum.org.ua

адвокація Донбас НДО тренінг

 

Деталі на сайті: https://gurt.org.ua/news/tr