menu
person
img
14 березня - День українського добровольця (2017 року святкується вперше).
Читаємо нові книги про добровольців України!

 
Бердинських К. 
Єлюди: Теплі історії з Майдану: [Текст] / К. Бердинських. – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2014. – 184 с.

Ця книжка – блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. У щоденнику «Єлюди» є записи про смерть і поранення, біль і сум, але також про взаємодопомогу, силу й мужність, натхнення і любов.
 
Кошкина С.
Майдан. Нерассказанная история: [Текст] / С. Кошкина. – К.:  Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 408 с.

В этой книге собраны откровенные интервью с главными героями той исторической зимы. Героями, пребывавшими по обе стороны баррикад.
80 процентов контента уникальны – данные и свидетельства очевидцев публикуются впервые. Задача – максимально точно реконструировать события, прежде всего кулуарные, процессы, которые были скрыты от глаз тех, кто мерз на площадях, но которые непосредственно повлияли на исход Революции Достоинства.
 

 
Стражний О.С. 
Менталітет  Майдану:  Хроніка подій. Свідчення очевидців: [Текст] / О.С. Стражний. – К.: Дніпро, 2016. – 192 с.

У цій книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Розгляд, зроблений не просто учасником Руху спротиву, але й психіатром, надає фактам неочікуване осмислення. Менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях – він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і, врешті решт, діє. Аналізуючи поведінку учасників руху спротиву і пересічних громадян, які підтримали або не підтримали Майдан, автор робить висновки про те, які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою, а які залишилися «незадіяними». Завершується книга підсумком, що говорить про те, яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану, і що може чекати на Україну в майбутньому.


 
Лойко, Сергей. Аеропорт: [Текст] / Сергей Лойко. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2015. - 328 с.

"Аеропорт" - це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.
 

 
Трофимович, Васіліса. Любов на лінії вогню: [Текст] / Васіліса Трофимович, передм. О. Дриги;худож.-оформлювач В. М. Карасик. - Харків: Фоліо, 2016. - 153 с.: фото.

Він і вона. Їхнім стосункам не завадить ніщо і ніколи, бо це закон всесвіту - життя має продовжуватися за будь-яких умов. У збірці замальовок Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов - до жінки, родини, країни, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям. У кожному оповіданні книжки "Любов на лінії вогню" дніпропетровської письменниці, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольчих формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення до кращого майбутнього нашої України.
 

 
Жолдак, Богдан. УКРИ: кіноповість: [Текст] / Богдан Жолдак. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 224 с.

Кіноповість "УКРИ" відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака - це бойова проза про сучасне АТО. Майже сто років тому Юрій Яновский створив неперевершені взірці про тодішнє АТО, узявши фактаж із вуст Юрка Тютюнника. "УКРИ" - це суцільний "екшн", заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв "Енеїди", відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь. Для читачів майже всіх поколінь.