menu
person
img

Інформаційно-бібліографічний відділ –

головна ланка бібліографічної служби бібліотеки

Будемо знайомі!


На відміну від відділу комплектування та обробки літератури, інформаційно-бібілографічний відділ - це ду-у-у-же відкритий для користувачів відділ бібліотеки! Це, так би мовити, та сама "вішалка", з якої, як звісно, починається театр! Це - широко відчинені назустріч користувачеві своєрідні "ворота" бібліотеки! Ось скільки улесливих епітетів ми тут написали для інформаційно-бібліографічного відділу, а користувачі чомусь все одно - майже нічого не знають про цей відділ, і це при тому, що майже кожен з них (що найсмішніше!) неодмінно користується послугами інформаційно-бібліографічного відділу і чим він взагалі займається! Що за таємниця така, скажете ви? А таємниця розкривається дуже просто: користувачі часто навіть не підозрюють, що вони користуються послугами цього важливого відділу!
Ось приходить студент або школяр до читацького залу зі списком навчальної літератури (або із запитом на якусь конкретну книгу чи тему) і звертається до бібліотекаря. Цей запит перевіряється за каталогом або картотекою - і незабаром користувач отримує відповідь. На перший погляд, це - просто, навіть елементарно, але усі каталоги та картотеки, в яких вміщено увесь багатотисячний фонд бібліотеки, створені та підтримуються в робочому стані саме працівниками інформаційно-бібліографічного відділу!
А ось приходить шкільна вчителька або викладач вищого навчального закладу, яким треба підготувати урок або лекцію - і знов їм допомагає інформаційно-бібліографічний відділ, адже його працівники вже передбачили таку потребу.
Учні та студенти повинні вміти самостійно працювати з будь-якою інформацією, з книгою, періодичними виданнями, Інтернетом - і цього їх навчають саме працівники цього відділу на уроках бібліотечно-бібліографічних знань!
Унікальні краєзнавчі відомості про наше місто та область знову ж таки зібрано та систематизовано завдяки зусиллям саме цього відділу...
То як, ми вас переконали, що це дійсно важливий відділ нашої бібліотеки?

 

Докладніше:

Працівники відділу реалізують основні напрямки бібліографічної діяльності:

 
  • створення довідково-бібліографічного апарату, а саме: ведення систематичної картотеки статей та краєзнавчого каталогу;
  • забезпечення інформаційного обслуговування абонентів, які працюють з молоддю відповідно до їх запитів та потреб;
  • довідково-інформаційне обслуговування користувачів;
  • створення бібліографічних посібників;
  • пропаганда бібліотечно-бібліографічних знань;
  • координаційна та методична робота;
  • з 2010 р. - ведення електронної бази даних "Молодь третього тисячоліття" (станом на жовтень 2014 р. налічує 7170 записів);
  • з 2011 р. відділ є учасником електронного Придніпровського корпоративного  каталогу (ПКК) періодичних видань України (журналів). Станом на жовтень 2014 р. налічує 19 336 записів.

 

Повернутися до попередньої сторінки