Четвер, 19.07.2018, 13:53
Меню сайту
UARATING
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Онлайн-вікторина
онлайн-довідка
Правова допомога
Пошук
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Календар Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Ми в соцмережах
Ми у Твіттері
Наші блоги


Відділ методико-соціологічної роботи
та сприяння соціалізації молоді

Будьмо знайомі!


Дорогий друже!

Зараз ми розповімо тобі про ще один так званий "внутрішній" відділ бібліотеки (пам'ятаєш, цим словом ми називали відділ комплектування та обробки літератури?). Цей відділ також дуже важливий у нашій роботі!

Коли ти приходиш до бібліотеки, тебе гостинно зустрічають та старанно обслуговують її невтомні працівники - бібліотекарі. Коли ти з ними спілкуєшся, тобі, напевно, здається, що бібліотекарі - це такі особливі створіння, які знають усе на світі, причому вони, мабуть, і на світ народилися такими! Це такий поширений серед багатьох людей стереотип стосовно професії бібліотекаря. Так ось, ми тебе зараз трішечки розчаруємо - перефразуючи знаменитий вислів Олександра Суворова, ми скажемо: "Бібліотекарями не народжуються, ними стають!" Щоб стати бібліотекарем, потрібно для початку мати базову або повну вищу, і до того ж спеціальну (!) освіту (багато людей, до речі, дуже дивуються, коли ми розказуємо їм про інформаційно-бібліотечні факультети та відділення училищ, університетів та академій культури). А потім, зважаючи на те, що сучасний світ дуже швидко змінюється, кожному бібліотекареві необхідно постійно вчитися й надалі, підвищуючи свою кваліфікацію!

Виникає запитання: хто опікується підвищенням кваліфікації бібліотечного працівника вже після того, як він отримав освіту у виші?  

Відповідаємо: саме цим займаються методисти бібліотеки, які в нас працюють у відділі методико-соціологічної роботи та сприяння соціалізації молоді (скорочено - ВМСРССМ)! Отже, з користувачами спілкуються та обслуговують їх бібліотекарі, а самими бібліотекарями, у свою чергу, опікуються методисти. Наші методисти завжди в курсі того, що нового з'являється у бібліотечній справі, вони готові допомогти кожному бібліотекарю в його роботі, підказати, як краще виконати те або інше завдання.

Крім того, є в методистів також інша робота - вона, головним чином, аналітична. Наприклад, вони займаються соціологічною роботою: зокрема, розробкою та аналізом анкет, які допоможуть виявити те, що подобається молоді у нашій бібліотеці, а що - ні, як покращити обслуговування наших користувачів. Добрі результати цієї роботи ти неодмінно відчуєш!

Цього, 2014 року, наші методисти здійснили два соціологічних дослідження: взяли участь у Всеукраїнському дослідженні "Яку книгу шукає в Інтернеті молодий користувач? Як дізнатися про це бібліотекарю?" та провели локальне анкетування "Студент у гуртожитку: реальний, потенційний чи втрачений користувач?"

Робота методистів спрямована на те, щоб у кінцевому результаті допомогти кожному з наших молодих співвітчизників стати успішною та гідною людиною у сучасному суспільстві (а саме це й називається словом "соціалізація").


Саме для досягнення цієї мети за ініціативою нашого відділу 2002 року у бібліотеці був створений та успішно працює Молодіжний інформаційний центр (МІЦ). Завдяки його  роботі ти зможеш отримати корисну інформацію з таких тем, як: професійна орієнтація, сімейна психологія, державні програми, спрямовані на підтримку молоді та багато іншого.


 

Докладніше:


Відділ методико-соціологічної роботи та сприяння соціалізації молоді є інформаційно-консультативним центром для юнацьких структурних підрозділів публічних бібліотеку області.

Відділ методико-соціологічної роботи та сприяння соціалізації молоді:

  • Фіксує та аналізує  кращий досвід (досягнення бібліотечної практики) по роботі з молоддю, сприяє  його розповсюдженню, а також створює новий досвід, розробляє методичні рекомендації для його впровадження  в практику роботи юнацьких структурних підрозділів області.
  • Аналізує діяльність юнацьких структурних підрозділів ЦБС області.
  • Надає методичну, практичну та консультативну допомогу фахівцям бібліотек, що обслуговують юнацтво.
  • Проводить заняття з підвищення професійної кваліфікації працівників юнацьких структурних підрозділів та фахівців ДОБМ ім. М. Свєтлова.  
  • Здійснює видавничу діяльність, спрямовану на допомогу бібліотекам у організації роботи з юнацтвом  та  з метою зростання позитивного іміджу відділу.
  • Здійснює проведення Всеукраїнських та обласних соціологічних досліджень з метою оптимізації роботи юнацьких структурних підрозділів.
  • Здійснює організацію і проведення Всеукраїнських та обласних конкурсів на підтримку творчої молоді та інноваційної діяльності бібліотечних працівників.