menu
person
img
Наші видання – наша гордість!

Декілька років поспіль читальна зала в своїх тематичних виданнях знайомить читачів з перлинами поезії Придніпров`я. Саме ці видання ми і представляємо:
 
«А від основ не відступив»
Присвячене 70-річному ювілею давнього і вірного друга нашої бібліотеки, знаного на Придніпров`ї поета С.Р.Бурлакова, який був серед тих, хто в свій час відкривав «Свєтловку». Бібліотека цим виданням повертає сторицею його побажання нам «на щедрі літа, на життєві гаразди».
 
«Зорі батькового саду»
Коротка антологія поезії Придніпров`я про батька – захисника роду, голову родини, мудрого садівника, для якого діти – зорі його саду.
Тому автографом до видання є слова поета Ю.Кібця:
Батько і Батьківщина –
Слова спільного кореня,
Неопалимі і непідкорені…

 
«Ми йдем, ми ростемо, ми будем…»
Поетико-афористичний бібліографічний дайджест 2009 року, що проходив в Україні під знаком молоді, тому що саме від молодих людей залежить, якою бути нашій державі і нашій історії завтра, післязавтра й через багато років.
 
«Поезія – Усесвіт неосяжний!»
Присвячено поезії як мистецтву слова та її впливу на духовний розвиток молодої людини, бо, на думку поета Г.Бідняка, «поезія – духовність щонайвища», яка захоплює світом неповторних думок, дивовижним ремеслом поєднання слів, таємними і строгими правилами будування віршів.
 
«О, як же я люблю тебе, о, як же я тебе кохаю!»
Видання, яке представляє перлини інтимної лірики поетів Придніпров`я, що відкривається ліричними рядками С.Бурлакова:
-    Зринає, як подих небесний: - Кохаю!
Я більшого щастя не знав і не взнаю,
І присвячений «найвранішньому з наших почуттів», яке закохана людина підсвідомо намагається висловити віршами, як поет Г.Бідняк:
Кохання буде вічно на землі
І молодості світом володіти.

 
«Моя чарівна і співуча мово! Моєї Музи світле джерело…»
Дайджест поезій про рідну мову, про яку виразні рядки поетеси Н.Нікуліної:
А рідна мова – оберіг народу,
Віків минулих строгий заповіт.

 
«Звичайні слова незвичайних людей»
Видання присвячене афоризмам у творах поетів Придніпров`я, яке ще й ще раз доводять надзвичайну влучність, силу і красу українського художнього слова, викликає інтелектуальне задоволення, естетичну радість, насолоду від проникнення в зміст і форму висловлювань поетичної еліти Придніпров`я.
 
«Дніпра велична колисанка!»
Ця коротка антологія представляє підбірку віршів поетів Придніпров`я про Дніпро як могутній символ краси української землі, про який О.Завгородній написав:
Як це – не бачити Дніпра?
Не чути мови рідної?..
Не можу.
Де б я не був удалені –
Вимріюю, вимріюю Славуту…

 
«Народжує Шевченків і Шекспірів як знак своєї вічності народ»
Антологія творів поетів Придніпров`я про українських та зарубіжних письменників. Надзвичайно актуальна в час, коли гостро стоїть проблема читання в молодіжному середовищи, тому що один із засобів, що налаштовує юних на сприйняття художньої літератури – сама література, мистецтво слова – вірші поетів, крізь призму яких розглядається творчість інших письменників.
 
«Молодёжь, ты моё начальство»
Антологія віршів Михайла Свєтлова про молодь до 110-річчя від дня народження поета з епіграфом з одного із його віршів:
Повторись в далёком освещенье,
Молодости нашей повторенье!
Молодость моя, не торопись!
Медленно – как было – повторись.

 
«Мамо, спасибі, моя породіллє, мамо, спасибі, - за те, що живу!»
Найтрепетніше видання, присвячене найріднішій людині на землі – мамі, що зігріло душу кожного, хто його читав, світлими спогадами, високими почуттями, послугувало вихованню у підростаючого покоління споконвічної великої шани до Матері і материнства.
 
«Кобзарю мій! Поете мій високий!»
І на моїй долоні – теплий дотик
Під сніжну карусель відчув я враз.
Пухнастий котик. Березневий котик…
Це ж ти подарував мені, Тарас…
Таким епіграфом із вірша І.Пуппо розпочинається антологія віршів поетів Придніпров`я про Т.Г.Шевченка, присвячена 200-річчу від дня його народження. Ті поети, які у своїх віршах склали шану Великому сину України, допомагають молодому поколінню зрозуміти і сприйняти ідеї Кобзаря.
 
«Автограф – це не лише квапливий підпис…»
Серія видань-каталогів книг з автографами, яких у фонді читальної зали налічується понад 500, серед них є унікальні, наприклад, пов`язані з життям і творчістю М.Свєтлова, що увійшли до 4 випуску.