Четвер, 19.07.2018, 13:57
Меню сайту
UARATING
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Онлайн-вікторина
онлайн-довідка
Правова допомога
Пошук
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Календар Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Ми в соцмережах
Ми у Твіттері
Наші блоги


Відділ комплектування та обробки літератури

Будемо знайомі!

Відділ комплектування from DOBM_im_M_Svetlova on Vimeo.

Відділ комплектування та обробки літератури - це один з "таємничих", так званих "внутрішніх", відділів будь-якої бібліотеки.

Зазвичай, до цього відділу користувачі не потрапляють - ну, хіба що під час оглядової екскурсії до бібліотеки вас невеличкою групою заведуть до цього відділу, коротко про нього розкажуть, та й все! Користувачів працівники відділу не обслуговують. Тому й слова "будемо знайомі" на адресу користувачів працівникам цього відділу доводиться вимовляти досить рідко. Але водночас відділ комплектування та обробки літератури є обов'язковим у кожній бібліотеці. Більш того - саме з цього відділу фактично починається існування будь-якої бібліотеки!

Ви, мабуть, вже здогадалися, що саме завдяки відділу комплектування та обробки літератури до бібліотеки потрапляють абсолютно нові, такі потрібні нам, книги, газети і журнали, а також різноманітні сучасні електронні носії інформації! Усі ці нові надходження ретельно вивчаються, обліковуються, заносяться до каталогів і тільки потім розподіляються по всім іншим відділам бібліотеки, які вже далі надають всі ці багатства користувачам.

Існує й зворотній зв'язок між тими відділами, що обслуговують користувачів, та нашим відділом: якщо необхідних багатьом користувачам видань в їх фондах немає, то працівники цих відділів можуть звернутися до відділу комплектування та обробки літератури з пропозицією придбати такі потрібні для людей видання.

А якщо які-небудь з тих видань, що вже служать користувачам, є застарілі, зношені або, наприклад, загублені, то вони знимаються з обліку та виключаються з каталогів саме тут, у відділі комплектування та обробки літератури. Так і йде надалі: нові видання надходять, старі вилучаються з обігу - бібліотека постійно оновлюється, життя продовжується! У цьому й полягає сенс існування нашого "таємничого" відділу комплектування та обробки літератури. Цікаво, правда?

 

Докладніше:

В даний час у фонді бібліотеки налічується понад 200 000 одиниць документів. Це - книги і брошури, журнали і альбоми на українській, російській та мовах зарубіжних країн.
 

Основу бібліотечного фонду складає універсальний фонд, орієнтований на юнацьку і молодіжну читацьку аудиторію, а також організаторів юнацького читання, фахівців, які працюють у сфері молодіжної політики, а також документи по молодіжній проблематиці України.
 

У фонді бібліотеки широко представлені енциклопедії, довідники, словники, навчальна література та художня, періодичні видання молодіжного профілю. Фонд постійно поповнюється виданнями на цифрових носіях, аудіо, відео документами, довідковими виданнями на дисках.
 

Щороку до фонду бібліотеки надходить багато екземплярів різних видів видань. Джерела комплектування: видавництва, передплата періодики, благодійні фонди, місцеві автори, краєзнавці, подарунки від читачів.
 

Фонди поповнюються документами відповідно до запитів та інтересів користувачів.

Відділ комплектування здійснює облік видань, що надійшли до бібліотеки, ведеться обробка видань та система каталогів.

З 2001 р. ведеться робота по створенню електронного каталогу.

 

Повернутися до попередньої сторінки